Село моє, для мене ти єдине

Село моє, для мене ти єдине…

Кожне село має свою давню історію. Не виключенням є і наші. Історія їх багата й цікава. Саме тут традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління.

10 вересня на майданчику біля Новомлинівського Будинку культури було весело та гамірно. Громада, гості, запрошені зібралися , щоб відсвяткувати Дня села та 73 - річницю Дня визволення сіл Новомлинівка, Новодорівка від німецько-фашистських загарбників. Ця річниця – нагода не тільки для свята, але й для вшанування трударів, які збагачують статок села своєю працею, матерів – героїнь, представників старшого покоління, мудрих наставників, тих, хто пройшов і війну.

День села - це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди.

Захід  розпочався  з Літії про усопших, який провів протоієрей Сергій, настоятель храму Архистратига Михаїла.

З привітальними словами виступили:

Михайло Харлампійович Мавроді, сільський голова, який зазначив, що 73 роки тому жителі наших сіл перегорнули сторінку страшних подій Другої світової війни. Побажав всім миру, добра, здоров'я.

Володимир Олександрович Попов, помічник-консультант  народного депутата Пономарьова Олександра Сергійовича, депутат районної ради, який привітав від імені народного депутата  та від себе особисто всіх присутніх зі святом.

Художним колективом Новомлинівського СБК (солісти  Яшарова О.В., Грипась Ю.А., Яшарова О.А.) під керівництвом директора Будинку культури Хотлубей Г.Ф. були виконані пісні.

Приємно порадували присутніх виступи колективів Мар`янівського  та Кузнецівського сільських Будинків культури, які привітали піснями та танцями громадян сіл та гостей.

Для учасників бойових дій, воїнів афганців (Косенко Сергій, Платонов Геннадій, Коростильов Олександр), локальних війн (Болховський Володимир Федорович та Деллалов Василь Дмитрович) та учасникам АТО (Мєскєв Сергій, Голубков Михайло, Ручка Сергій, Бондаренко Руслан та Кангин Олександр)   Костік Степаном Павловичем були прочитані власні вірші про  страшні події війни.

В цей чудовий день, не могли не привітати довгожителя села Новомлинівка -  Мавроді Олександру Андріївну, якій виповнилося 94 роки.

Також привітали ювілярів сільської ради, яким виповнилося 90 років (Мавроді Харлампія Христофоровича, Хассай Отилю Павлівну, Мавроді Ніну Іллівну); 60 років ( Лучко В.М., Прохоренко П.В., Хассай М.І., Кукуруза А.В., Сіваков В.К., Горобець В.В.); 50 років (Бабкова С.О.,Вангелеєва М.Ф., Соляник В.С., Тамчі М.І., Хотлубей В.М., Яшарову О.В., Глова П.М., Зюзіну Н.М.)  та саму маленьку мешканку села Новомлинівка, яка народилася в цьому році – Тамчі Ніну.  Бажали їм міцного здоров’я та світлого, мирного майбутнього.

На свято були запрошені повний кавалер орденів Трудової Слави  Хлидчі В.І., заслужений працівник сільського господарства Сербез К.П.; Глова М.Г, якій присвоєно почесне звання «Мати-героїня України», молоді багатодітні родини – родини Яшарових, Ручка, Горбань.

Привітання отримали і сім'ї, які прожили разом 60 років (Глова Михайло Іванович і Глова Ніна Кирилівна) та  55 років ( Сербез Костянтин Григорович та Сербез Єлизавета Леонтіївна).

Окремо були відзначені однолітки нашої Держави – діти та сім'ї, які  народжені у 1991 році.

Протягом святкового заходу для дітей діяли гірка та батут.

Всіх присутніх на святі частували смачною шурпою, чебуреками, шашликом, домашньою випічкою, фруктами осені; працювала торгівля, яку забезпечили приватні підприємці Удовіченко В.Д. та Радченко Л.І.

Від імені організаторів свята та  громади сіл щиро дякуємо спонсорам свята: директору Розівської дослідної станції Кротінову І.В., директору ТОВ «Прогрес» Пенгрину Я.Й., приватному підприємцю Лащуковій К.П., Поципуха В.В., Болховському В.Ф., Корюк М.Ф, Хассай Л.В., Мавроді І.Д., Бондаренко С.І., Кликову О.Д, Калініченко О.В., Хассай М.І.

Також слова подяки небайдужим до доброї справи людям:

Янчевскій Я.Н., Сачли Р.М., Терентьєву О.О., Терентьєвій Н.І., Удерській О.В., Поципуха А.М., Забеліній Л.Д., Авксентьєвій Ф.В., Прохоренко В.В., Зюзіній Н.М., Сачли Л.В., Хотлубей І.В., Соляник В.С., Хотлубей В..М., Мавроді Л.Г.,Ушаковій О.В., Афенко О.Л., Яшаровій О.А., Костенковій В. В., Педюрі О.А., Яблуновській А.С., Штегельській В.С., Глова О.М. – господиням, які приготували та порадували всіх смачною випічкою;

Мескеву С.Г., Хотлубею С.Л., Хотлубей В.М., Деллаловій О.В., Мавроді Л.Г., Дубинському С.В., Іванову П.М. - які допомогали в організації та проведенні свята.

Щиро хочеться побажати Вам Божої благодаті, непохитної віри, щастя і Господньої допомоги у добрих справах.

Шановна громада, ще раз всім дякуємо. Нехай же зростають та процвітають наші улюблені села! Нехай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об'єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду! Нехай ваші серця наповнюються світлом духовності та святої чистоти, надією на розквіт наших рідних сіл.

Новомлинівської сільської ради